O Společnosti Clinical s.r.o.

Společnost Clinical s.r.o. vznikla přejmenováním společnosti Alemau s.r.o., která působila na českém trhu od roku 1991. Společnost Alemau s.r.o. byla výhradním dovozcem a distributorem přípravků společnosti Vivipharma pro Českou republiku
a Slovensko, kterým se od roku 2011 stala společnost Clinical s.r.o.

Společnost Clinical s.r.o. je výhradním dovozcem exkluzivní italské vlasové (trichologické) kosmetiky. Její hlavní činností je dovoz a prodej trichologických přípravků, poskytování trichologického vyšetření pomocí Trichokamery a následné konzultace, doporučení vhodných trichologických přípravků pro vyřešení konkrétního problému s vlasy a vlasovou pokožkou.

V dnešní době se společností spolupracuje 15 trichologů po celé České republice. Z toho dva pracují přímo v Trichologické poradně Clinical Hair.

Vivipharma

Společnost Vivipharma S.p.A. vznikla v roce 1999 v San Marinu, jako hlavní distributor polofarmaceutických výrobků společnosti Alifarma s.r.l., která byla díky postupnému vývoji velice úspěšná a známá na italském trhu již od roku 1977. Jako první vyvinula 
a uvedla na trh tzv. trichologické přípravky, tj. přípravky péče o vlasy a vlasovou pokožku.

V roce 2003 společnost Vivipharma koupila značku Alifarma s.r.l. a sjednotila název na Vivipharma S.p.A. Působnost společnosti je celosvětová.

Mezi první značky, jež se dostaly na trh, byly značky Science, Glycosan Plus a Glycovit, ke kterým se později přidaly značky Clinical derm, Kenogen, Kenomelatonin a Stemcell therapy.

Klíčovou činností společnosti je výroba a distribuce trichologických přípravků, pomocí kterých trichologové řeší problémy s vlasy a vlasovou pokožkou díky inovativnímu přístroji DermHair Analyzer neboli Trichocomputeru.

Úspěch a trvalý růst společnosti na národním i mezinárodním trhu je spojen zejména s vysokou a kvalitní úrovní dermatologicky a klinicky testovaných produktů. Společnost sama vybírá suroviny pro výrobu a celý proces od zpracování složek po samotný produkt probíhá přímo v laboratořích Vivipharma. To vše zaručuje kontrolu nad kvalitou a bezpečností produktů. 

Všechny produkty Vivipharma jsou hypoalergenníneobsahují sulfát SLS,  ani nikl. Jsou proto šetrné k vlasům i vlasové pokožce, nezatěžují je a dodávají jim protistárnoucíanti-oxidační, hydratační a ochranné vlastnosti. 
Jejich složení je zpracováno tak, aby účinnost byla co nejvyšší a zacílená na konkrétní problém. Vivipharma nechává všechny své produkty dermatologicky testovat na nejprestižnějších italských univerzitách.Přípravky nejsou testovány na zvířatech.

Vivipharma je nositelem několika mezinárodních patentů.

Jak jsme se stěhovali do nových prostor

Podívejte se ve dvou minutách, jak jsme pracovali na rekonstrukci nového vlasového centra.