Keno-Melatonin s tryptofanem a selenem

Potravinový doplněk na bázi melatoninu z řady Kenogen, zlepšuje kvalitu spánku, reguluje tělesnou teplotu, snižuje poruchy spánku při syndromu jet lag (překonávání časových pásem), povzbuzuje imunitní systém. Snižuje rizika kardiovaskulárních komplikací. 

Typ vlasů:slabé
Určení:unisex
Typ produktu:doplněk stravy
Počet tablet:30 ks
Řada:Kenogen
Vaše cena:637 Kč
ks

Melatonin je hormon produkovaný šišinkou mozkovou (epifýzou) během spánku a je tzv. komunikátorem mezi imunitním, nervovým a endokrinním systémem. Jeho enzymatickým předchůdcem je jedna z esenciálních aminokyselin L-tryptofan, který je přeměněn pomocí enzymu 5-hydroxytryptofanu, tak vzniká 5-hydraxytryptamin = serotonin, který je pak ve dvou krocích transformován na melatonin. Melatonin představuje tzv. vnitřní synchronizátor cirkadiánního systému. Melatonin má podobné vlastnosti jako serotonin (hormon štěstí, jehož nedostatek se považuje za příčinu depresí). Serotonin působí ve dne, kdežto melatonin je aktivní jen v noci. Melatonin produkuje REM fázi spánku. Je důležitý jako antioxidant zejména pro mozek, zpomaluje stárnutí a prodlužuje život.

Hlavní vlastnosti melatoninu:

  • Zlepšuje kvalitu spánku
  • Reguluje tělesnou teplotu
  • Snižuje poruchy spánku při syndromu „jet lag“ (překonávání časových pásem)
  • Povzbuzuje imunitní systém
  • Působí proti nadbytku kortizolu – úloha antistresová – adrenalinové sporty
  • Zlepšuje krevní cirkulaci, snižuje rizika kardiovaskulárních komplikací (infarkt, CMP, …)
  • Má ochranný vliv na šišinku, čímž nepřímo udržuje mladistvé hormonální funkce

Úloha melatoninu v cyklu růstu vlasů:

Melatonin činí volné radikály neagresivními, a tím chrání tkáň od degenerace a stárnutí. Ve skutečnosti fyziologický účinek melatoninu po průniku do buňky zajistí přeměnu volných radikálů v méně toxické substance, které pak tělo vylučuje. Při dostatečné hladině selenu se zlepšuje antioxidační účinek. 

Dávkování:

Jedna tableta každý den půl hodiny před spaním. Nedoporučuje se překračovat doporučené dávkování, stejně jako užívání během dne. Neobsahuje barviva, cukry a deriváty sóji, mléka a obilí.