Program Metabolic balance

Našemu tělu se často nedostávají látky potřebné k udržení vyvážené látkové výměny, což se negativně odráží na produkci hormonů v našem těle. Ve většině případů je příčinou nesprávný výběr potravin – náš jídelníček se skládá převážně z nevhodných uhlohydrátů s rychlým vstřebáváním do krve. Zároveň nám chybí dostatečné množství hodnotných bílkovin potřebných, kromě jiných důležitých funkcí, pro stavbu a udržení látkové tkáně. Také vitaminy, minerály, druhotné rostlinné látky a stopové prvky jsou zřídka kdy zastoupeny v dostatečném množství.

Způsob výživy ovlivňuje negativně produkci inzulínu – hormonu, který hraje hlavní roli v procesech látkové výměny našeho těla. Důsledky zvýšené tvorby inzulínu se odrážejí v různých oblastech funkce našeho těla: kromě jiného podporují ukládání tuků v těle, a zároveň brzdí jejich odbourávání.

Posledních 20 let se lékaři, dietetikové a odborníci na potraviny intenzivně zabývají problematikou nevhodných stravovacích návyků. V roce 2001 se díky získaným zkušenostem podařilo sestavit speciální počítačový program, který umožňuje vytvořit každému klientovi individuální jídelní plán vytvořený na základě laboratorního rozboru krevního vzorku.

Složení osobního jídelníčku a dodržování několika jednoduchých pravidel vede k dosažení přirozené produkce inzulínu, a zároveň k obnovení produkce hormonů v našem těle. Díky tomu je možné vytvořit tělu optimální podmínky pro zdravou látkovou výměnu.

Tímto způsobem je také možné trvale upravit tělesnou hmotnost. 

Program Metabolic balance 9 300,-

Co je to Metabolic balance?

Metabolic balance je výživový program určený pro úpravu látkové výměny a tělesné hmotnosti. Byl vyvinut lékaři a odborníky pro výživu na základě dlouholetých zkušeností. S jeho pomocí můžete individuálně změnit vaše stravovací zvyklosti, jíst naprosto vyváženě a zdravě a uzpůsobit váš jídelní plán na míru vašeho metabolismu. Základ tvoří osobní jídelní plán a individuální seznam potravin, který je vyhotoven na základě aktuálních laboratorních výsledků a údajů 
o vašem zdravotním stavu. Probíhá ve čtyřech fázích a umožní vám:

  • Trvale vyřešit problémy s váhou
  • Preventivně a celkově podpořit vaše zdraví

Jak působí Metabolic balance?

Individuální jídelní plán spojí vaši osobní „tělesnou chemii“ s patřičnou „chemií potravin“. V těle tak nastane nová metabolická rovnováha. Nejenže tělu dodáte všechny zdravé a pro vás nezbytné živiny a minerální látky, ale také přijímáte přesně takové živiny, které vaše tělo potřebuje. Důležité je uvést látkovou výměnu do rovnováhy. Plán tedy zohlední váš zdravotní a tělesný stav, a vztahuje se proto čistě na vás a vaše údaje.

Proč Metabolic balance funguje?

Váš plán si klade za cíl podpořit váš zdravý metabolismus a úpravu hmotnosti. Abyste se cíli bez problémů a v dohledném časovém rozmezí přiblížili, stojí vám k dispozici speciálně vyškolení certifikovaní poradci, kteří vás budou procesem doprovázet. Ať už lékaři, lékaři pro alternativní a přírodní medicínu, či poradci pro výživu. 

Jak docílí Metabolic balance redukce hmotnosti?

Díky vašemu individuálnímu jídelnímu plánu má vaše tělo k dispozici všechny potřebné živiny. Potraviny nejsou vybírány podle obsahu kalorií nebo podílu tuků, bílkovin a uhlohydrátů. Jediné kritérium pro výběr je vliv daných potravin na látkovou výměnu a hormonální produkci. Tím aktivujeme zdravý metabolizmus a podporujeme přirozenou produkci inzulinu. Při dodržování nových, jednoduchých pravidel přípravy a přijímání potravin regulujeme šetrně a trvale vaši hmotnost a posilujeme celkovou hormonální produkci.

Jakého napravení zdravotních obtíží mohu dosáhnout?

Trvalým přechodem na vyhovující a vyvážené stravování předcházíme dlouhodobě, především v kombinaci s přiměřenou pohybovou aktivitou, onemocněním civilizačními chorobami. Znovuobnovení přirozené rovnováhy ve stravování způsobí současně i obnovení vaší zdravé tělesné (rovno)váhy. Takto podporujete také výkonnost a koncentraci a zlepšujete celkovou energii. Spíte vydatněji, vaše tělesné i psychické síly rostou – cítíte se celkově lépe, plni energie a zdraví a je to na Vás i vidět.

Při dodržování programu Metabolic balance šetrně chráníte svalovou hmotu a vazivo – odbouráváte jen tukovou tkáň, tudíž vaše pokožka zůstává pevná a hladká.

V jakém případě bych se měl/la programu Metabolic balance zúčastnit?

Účast na programu je smysluplná a vhodná:

  • Pokud hledáte trvalé řešení problému s hmotností a chcete zdravě zhubnout.
  • Jestliže již máte zdravotní problémy, které souvisejí s nadváhou či nesprávnými stravovacími návyky. Např. onemocnění jako cukrovka typu II., revma, chronická migréna, vysoký krevní tlak, poruchy látkové výměny tuků a mnoho dalších.
  • Chcete-li být, nezávisle na věku, fit, plni energie a v dobré formě.
Program Metabolic balance 9 300,-

 anebo telefonicky na +420 603 194 698