Program Metabolic balance

Na základě 36 krevních hodnot získáte unikátní jídelní plán, který nastartuje Váš metabolismus.

Našemu tělu se často nedostávají látky potřebné k udržení vyvážené látkové výměny, což se negativně odráží na produkci hormonů v našem těle. Ve většině případů je příčinou nesprávný výběr potravin – náš jídelníček se skládá převážně z nevhodných uhlohydrátů s rychlým vstřebáváním do krve. Zároveň nám chybí dostatečné množství hodnotných bílkovin potřebných, kromě jiných důležitých funkcí, pro stavbu a udržení látkové tkáně. Také vitaminy, minerály, druhotné rostlinné látky a stopové prvky jsou zřídka kdy zastoupeny v dostatečném množství.

Způsob výživy ovlivňuje negativně produkci inzulínu – hormonu, který hraje hlavní roli v procesech látkové výměny našeho těla. Důsledky zvýšené tvorby inzulínu se odrážejí v různých oblastech funkce našeho těla: kromě jiného podporují ukládání tuků v těle, a zároveň brzdí jejich odbourávání.

Posledních 20 let se lékaři, dietetikové a odborníci na potraviny intenzivně zabývají problematikou nevhodných stravovacích návyků. V roce 2001 se díky získaným zkušenostem podařilo sestavit speciální počítačový program, který umožňuje vytvořit každému klientovi individuální jídelní plán vytvořený na základě laboratorního rozboru krevního vzorku.

Složení osobního jídelníčku a dodržování několika jednoduchých pravidel vede k dosažení přirozené produkce inzulínu, a zároveň k obnovení produkce hormonů v našem těle. Díky tomu je možné vytvořit tělu optimální podmínky pro zdravou látkovou výměnu.

Tímto způsobem je také možné trvale upravit tělesnou hmotnost.

Koupit poukaz

 

Co je to Metabolic balance

Metabolic balance je výživový program určený pro úpravu látkové výměny a tělesné hmotnosti. Byl vyvinut lékaři a odborníky pro výživu na základě dlouholetých zkušeností. S jeho pomocí můžete individuálně změnit vaše stravovací zvyklosti, jíst naprosto vyváženě a zdravě a uzpůsobit váš jídelní plán na míru vašeho metabolismu. Základ tvoří osobní jídelní plán a individuální seznam potravin, který je vyhotoven na základě aktuálních laboratorních výsledků a údajů o vašem zdravotním stavu. Probíhá ve čtyřech fázích a umožní vám:

1. trvale vyřešit problémy s váhou
2. preventivně a celkově podpořit vaše zdraví

Jak působí Metabolic balance?

Individuální jídelní plán spojí vaši osobní „tělesnou chemii“ s patřičnou „chemií potravin“. V těle tak nastane nová metabolická rovnováha. Nejenže tělu dodáte všechny zdravé a pro vás nezbytné živiny a minerální látky, ale také přijímáte přesně takové živiny, které vaše tělo potřebuje. Důležité je uvést látkovou výměnu do rovnováhy. Plán tedy zohlední váš zdravotní a tělesný stav, a vztahuje se proto čistě na vás a vaše údaje.

Proč Metabolic balance funguje?

Váš plán si klade za cíl podpořit váš zdravý metabolismus a úpravu hmotnosti. Abyste se cíli bez problémů a v dohledném časovém rozmezí přiblížili, stojí vám k dispozici speciálně vyškolení certifikovaní poradci, kteří vás budou procesem doprovázet. Ať už lékaři, lékaři pro alternativní a přírodní medicínu, či poradci pro výživu.

Jak docílí Metabolic balance redukce hmotnosti?

Díky vašemu individuálnímu jídelnímu plánu má vaše tělo k dispozici všechny potřebné živiny. Potraviny nejsou vybírány podle obsahu kalorií nebo podílu tuků, bílkovin a uhlohydrátů. Jediné kritérium pro výběr je vliv daných potravin na látkovou výměnu a hormonální produkci. Tím aktivujeme zdravý metabolizmus a podporujeme přirozenou produkci inzulinu. Při dodržování nových, jednoduchých pravidel přípravy a přijímání potravin regulujeme šetrně a trvale vaši hmotnost a posilujeme celkovou hormonální produkci.

Jakého napravení zdravotních obtíží mohu dosáhnout?

Trvalým přechodem na vyhovující a vyvážené stravování předcházíme dlouhodobě, především v kombinaci s přiměřenou pohybovou aktivitou, onemocněním civilizačními chorobami. Znovuobnovení přirozené rovnováhy ve stravování způsobí současně i obnovení vaší zdravé tělesné (rovno)váhy. Takto podporujete také výkonnost a koncentraci a zlepšujete celkovou energii. Spíte vydatněji, vaše tělesné i psychické síly rostou – cítíte se celkově lépe, plni energie a zdraví a je to na Vás i vidět.

Při dodržování programu Metabolic balance šetrně chráníte svalovou hmotu a vazivo – odbouráváte jen tukovou tkáň, tudíž vaše pokožka zůstává pevná a hladká.

V jakém případě bych se měl/la programu Metabolic balance zúčastnit?

Účast na programu je smysluplná a vhodná:

  • Pokud hledáte trvalé řešení problému s hmotností a chcete zdravě zhubnout.
  • Jestliže již máte zdravotní problémy, které souvisejí s nadváhou či nesprávnými stravovacími návyky. Např. onemocnění jako cukrovka typu II., revma, chronická migréna, vysoký krevní tlak, poruchy látkové výměny tuků a mnoho dalších.
  • Chcete-li být, nezávisle na věku, fit, plni energie a v dobré formě.

Cena 11 500 Kč zahrnuje:

  • krevní odběry (36 hodnot nutných k sestavení individuálního jídelního plánu)
  • vytištěný jídelní plán Metabolic balance
  • 7 schůzek s poradcem
  • měření na váze Tanita při každé schůzce

Objednat se na program anebo telefonicky na +420 603 194 698