Vlasy v těhotenství a po porodu

Těhotenství bývá označováno jako nejkrásnější, ale také nejnáročnější období v životě ženy. Na všechna jeho úskalí i rizika upozorňuje Světový den těhotenství, který slavíme 7. května. Vlivem kolísání hladiny hormonů a dalších procesů v těle dochází k řadě změn, na které je potřeba se připravit a přizpůsobit jim životní styl. 

Vyšší hladina hormonů, především pak hladina estrogenu, je odpovědná také za dočasnou změnu životního cyklu vlasů. Ty jsou po dobu těhotenství v klidové či růstové fázi, ale nevypadávají. K velké změně následně dochází v období po porodu či po ukončení kojení, kdy bývá úbytek vlasů často velmi výrazný. Jde o přirozený biologický proces, který časem odezní, a situace se po nějakém čase opět vrátí do normálu.  Padání lze však účinně brzdit a růst nových vlasů podpořit,“ upozorňuje tricholožka Lenka Kašpaříková.

Vedle hormonálních změn mohou mít podíl na vypadávání vlasů po porodu i nedostatek spánku, stres, nekvalitní nebo nepravidelná strava či nedostatek železa a vitamínů. Již v době těhotenství je proto dobré začít s preventivní péčí. Ideální je zaměřit se na přísun

  • vitamínů (D, C, B a kyseliny listové)
  • minerálů (především vápník a hořčík)
  • bílkovin
  • omega 3 mastných kyselin
  • železa
  • a také na kvalitní spánek

S výběrem produktů pro každodenní péči o vaše vlasy a vlasovou pokožku se obraťte na náš tým, který díky trichologickému vyšetření zjistí, co přesně vaše vlasy potřebují. Těhotenství podporuje zdravé a krásné vlasy, avšak po porodu mívají problémy tendenci se zhoršovat. Vlasy se více mastí, tvoří se lupy a je dobré mít po ruce kvalitní přípravky.