Vlasy v těhotenství a po porodu

Těhotenství bývá označováno jako nejkrásnější, ale také nejnáročnější období v životě ženy. Na všechna jeho úskalí i rizika upozorňuje Světový den těhotenství, který slavíme 7. května. Vlivem kolísání hladiny hormonů a dalších procesů v těle dochází k řadě změn, na které je potřeba se připravit a přizpůsobit jim životní styl. 

Vyšší hladina hormonů, především pak hladina estrogenu, je odpovědná také za dočasnou změnu životního cyklu vlasů. Ty jsou po dobu těhotenství v klidové či růstové fázi, ale nevypadávají. K velké změně následně dochází v období po porodu či po ukončení kojení, kdy bývá úbytek vlasů často velmi výrazný. Jde o přirozený biologický proces, který časem odezní, a situace se po nějakém čase opět vrátí do normálu.  

Vedle hormonálních změn ovšem mohou mít podíl na vypadávání vlasů po porodu i nedostatek spánku, stres, nekvalitní nebo nepravidelná strava či nedostatek železa a vitamínů. Již v době těhotenství je proto dobré začít s preventivní péčí. Ideální je zaměřit se na přísun vitamínů (D, C, B a kyseliny listové), minerálů (především vápník a hořčík), bílkovin, omega 3 mastných kyselin, železa a také na kvalitní spánek. S výběrem produktů pro každodenní péči o vaše vlasy a vlasovou pokožku se obraťte na náš tým, který díky trichologickému vyšetření zjistí, co přesně vaše vlasy potřebují.