Nabízíme řadu dalších služeb
spojených s péčí o vlasy
a zdravým životním stylem

Stop řídnutí a slábnutí vlasů díky vlastním buňkám.

Clinical Hair&Health nabízí novou službu k ošetření řídnoucího vlasového porostu. Službu lze využít samostatně nebo jako součást transplantace vlasů.

Lékařsko-estetické ošetření pomocí metody Regenera activa přináší inovativní, jednoduché a účinné řešení androgenetické alopecie u mužů i žen.

Jedná se o injekční aplikaci suspenze vytvořené z autologních (klientových vlastních) mikroštěpů, které jsou odolné vůči plešatění a slábnutí. Růstové faktory obsažené v mikroštěpech po aplikaci do cílové oblasti efektivně zastavují řídnutí a slábnutí vlasů a podporují růst pevných a zdravých vlasů.

Hlavní výhody ošetření Regenera activa

 • Zákrok je ověřený, patentovaný a výsledky jsou zaručené.
 • Díky jedinému sezení dosáhnete zdravých vlasů až na dobu 4 let.
 • Regenera activa pracuje pouze s přirozenými buňkami klientovy vlastní tkáně.
 • Žádná chemie a nulová možnost neúspěchu.
 • Zkušený tým odborníků s praxí v oboru trichologie a transplantace vlasů.

O službě

Regenera activa® je inovativní, jednoduchá a účinná metoda pro posílení funkce vlasových folikulů v útlumu.

Ošetření spouští procesy regenerace vlasového ústrojí, aktivuje růstové faktory a přirozený růstový cyklus vlasu. Má blahodárné účinky na kvalitu pokožky hlavy.

Účinky působí až 4 roky od aplikace.

 

Jak Regenera activa funguje?

Základem je technologie AMT® – autologní mikrografting čili odběr klientových vlastních růstových buněk.

Při proceduře se odebere malá část zdravé tkáně z týlní oblasti, která je přirozeně odolná vůči plešatění. Z plochy o velikosti přibližně 1 cm2 se pod lokální anestezií odebírají mikroštěpy. Miniaturní dírky se do týdne zatáhnou, zahojí a nejsou patrné.

Ze štěpů se pomocí přístroje Rigeneracon® vytvoří suspenze, kterou klientovi ihned podkožně aplikuje zkušený lékař. Růstové faktory obsažené ve štěpech po aplikaci do cílové oblasti efektivně zastavují řídnutí a slábnutí vlasů.

 • NEJNOVĚJŠÍ PATENTOVANÁ A OVĚŘENÁ TECHNOLOGIE V REGENERATIVNÍ MEDICÍNĚ
 • PRO MUŽE I ŽENY TRPÍCÍ ANDROGENETICKOU ALOPECIÍ
 • KLIENT JE DÁRCE A PŘÍJEMCE ZÁROVEŇ
 • BEZ CHEMICKÝCH PŘÍSAD
 • ŽÁDNÉ VEDLEJŠÍ ÚČINKY

 

Pro koho je RA vhodná

Služba Regenera activa přináší účinné řešení pro muže i ženy trpící androgenetickou alopecií (AGA).

Řídnou vám vlasy v důsledku dědičnosti, pozorujete na sobě úbytek vlasů podle vzoru svého dědečka či babičky? Prosvítá vám pokožka hlavy v přední oblasti, kolem pěšinky či v koutech? Pak jste vhodný adept pro tuto proceduru.

Regenera activa řeší

 • androgenetickou alopecii (AGA)
 • padání vlasů po menopauze
 • slabé a řídnoucí vlasy v přední linii, pěšince či vertexu

Podmínky zákroku:

 • plnoletost
 • zdravá pokožka hlavy
 • slabé a řídnoucí vlasy

Součástí konzultace ke službě Regenera activa je trichologické vyšetření, které přesně stanoví, zda je vše v pořádku, nebo je potřeba pokožku hlavy před zákrokem zaléčit.

 

Přístroj Rigeneracon

Rigeneracon® je zařízení navržené a schválené k mechanickému rozpadu jakékoli biologické tkáně získané minimálně invazivním způsobem.

Je klinicky testovaný, certifikovaný evropskou značkou CE, PMDA Japan a americkým úřadem pro léčiva FDA.

Jde o sterilní a jednorázový zdravotnický prostředek skládající se z kalibrovaného mechanismu kotoučů, které ze vzorku klientovy tkáně mechanicky odfiltrují aktivní růstové buňky.

Rigeneracon® pomocí mikrokotoučů při konstantní rychlosti odstředí tkáň tak, aniž by došlo k přeměně buněčné struktury na rozloženou tkáň. Během zpracování buňky zůstávají aktivní, živé. Kalibrované otvory fungují jako filtr, vybírají pouze částice a buňky menší než 80 mikronů, což odpovídá velikosti růstových buněk.

Každé zařízení je vybaveno mikročipem RFID, který obsahuje informace o produktu z důvodů bezpečnosti a sledovatelnosti.

 

Zákrok

Zákrok je postavený na stimulaci přirozených progenitorových (růstových) buněk, a to bez zdravotních rizik a bez přítomnosti chemických látek.

Konzultace ke službě Regenera activa

Před zákrokem je nutné podstoupit konzultaci, která trvá hodinu a obsahuje trichologické vyšetření. To odhalí, zda je klient pro zákrok Regenera activa vhodný a není-li potřeba pokožku hlavy zaléčit.

Samotný zákrok

 • Probíhá ambulantně na sále a trvá přibližně hodinu.
 • Před zákrokem s vámi lékař probere průběh aplikace a pooperační péči.
 • Poté je vám do dárcovské oblasti aplikována lokální anestezie.
 • Lékař odebere tkáň z ovlasené plochy v oblasti za uchem, která je odolná vůči plešatění. Z plochy cca 1 cm2 odebere mikroštěpy.
 • Následně odebranou tkáň zpracuje přístroj Rigeneracon®, který ji přefiltruje, přičemž tkáň zůstává aktivní, živá.
 • Výslednou suspenzi ihned lékař aplikuje do podkoží cílové oblasti.
 • Bezprostředně po zákroku můžete odejít domů či do práce.
 • Kontrola probíhá po 8 měsících.

Klient je během jediného setkání dárcem a zároveň příjemcem vlastních aktivních progenitorových (růstových) buněk. Celý postup probíhá během jednoho chirurgického zákroku.

Díky nejnovějším technologiím nabízí takto váha pokročilou tělesnou analýzu. Z odporu vodivosti nepatrného elektrického proudu dokážeme na této váze změřit skutečné procento podílu tělesného tuku. Váha měří také procentuální podíl vody a svalové hmoty v těle. Váha rozlišuje režim pro dospělé, kde je samostatný režim pro sportovce (pro tento případ ve smyslu pro osoby, které v uplynulém roce pravidelně trénují alespoň 10 hodin týdně).

Jak probíhá měření neboli segmentální tělesná analýza:

Klient stojí na 4 elektrodových plochách pro chodidla na váze. Následně váha vyšle signál ze všech elektrod skrz celé tělo. Podle odporu tohoto signálu zjišťujeme velmi přesné osobní tělesné dispozice pro jednotlivé partie těla.

Výsledky měření:

 • Tělesná hmotnost
 • Procentuální podíl tělesného tuku
 • Procentuální podíl vody v těle
 • Svalová hmota
 • BMI
 • Hodnocení somatotypu (tělesná konstituce)
 • Hladina viscerálního tuku (tuk v břišní dutině)
 • Hmotnost kostí (minerálu v kostech)
 • Bazální metabolismus (kalorický výdej pro bezproblémový chod všech orgánů)
 • Metabolický věk (věk, na který se „cítí“ vaše tělo)

Měření i s prezentací výsledků trvá 15–30 minut. Standardní cena: 350 Kč.

Služba je dostupná pouze na pražské pobočce.

Nedostatek minerálů, vitamínů, antioxidantů v lidském těle může způsobit vážné či méně vážné zdravotní problémy. Převážná většina těchto problémů je způsobena nevhodnou stravou a životním stylem. Dnešní potravinářský průmysl nám není schopen poskytnout potraviny, které by nám doplnily potřebné složky, a hlavně ve vyváženém množství. Člověk nemůže určit co a v jaké míře do svého těla doplnit. A tady nám pomůže analýza prvků z vlasů BIOMOL, laboratorní analýza, která nám přesně řekne, kterých minerálů, vitamínů a stopových prvků máme v těl nadbytek nebo nedostatek.

Rozdíl oproti například krevním odběrům je takový, že ve vlasech je množství prvků 50 až 100krát vyšší. Proto je s touto metodou možné hodnotit i prvky, které jsou v krevním séru či jinde těžko hodnotitelné. Komplexní diagnostika, která nám vypoví vše o fungování těla, orgánů či imunitního systému. Vhodná k řešení již stávajících potíží, ale i jako prevence tzv. civilizačních onemocnění.

Při analýze BIOMOL je potřeba odstřihnout 3 cm přírodních vlasů (nebarvené, bez melíru a trvalé), které se zašlou do laboratoře. Po 3 týdnech dostanete zpracované výsledky, kde Vám podrobně vysvětlíme včetně stravovacích doporučení.

Upozornění: Analýzu prvků lze provést u klientů starších tří let.

 • Cena: 3 500 Kč

V současné době nepřijímáme nové klienty.

Hairtalk extensions je metoda prodlužování a zhušťování vlasů, díky které ušetříte čas i peníze. Ultra tenké pásky s neviditelným lepením hairtalk zaručují, že bude váš účes módní a in.

Firma hairtalk nepoužívá „natahování“ vlastních vlasů klienta. Místo toho přináší inovativní uchycení pomocí lepicích pásků, které skoro neucítíte, a co je nejdůležitější – jsou pouhým okem téměř neviditelné.

hairtalk extensions jsou ručně rozložené vlasy zalité v patentovaném 3 cm širokém pásku. hairtalk používá 100% přírodní vlas nejvyšší REMY kvality z Asie, který je velmi jemný a podobný vlasu evropskému. Vlasové prameny se vyrábí skládáním jednotlivých vlasů do pásku, čímž získávají přirozený vzhled. Tento unikátní systém vyvinula německá firma Arcos, která jej nadále vyvíjí. Veškeré vlasy jsou zpracovávány v Německu a lepicí pásky jsou vyráběny tamtéž. Dále hairtalk nabízí směs přírodního vlasu s vláknem odolným proti vysoké teplotě a syntetické vlasy různých módních barev.

Nejlepší zprávou je, že se pásky mohou po 6 až 8 týdnech stáhnout a znovu připevnit. Metoda je velmi šetrná a neničí vlasy klienta.

Dostupné délky

 • 25 cm
 • 40 cm
 • 55 cm

Prameny nabízíme v 16 přírodních barvách, 6 červených odstínech, 8 odstínech s odrosty a ve 3 odstínech blond. Nově hairtalk doplnil i odstíny studené blond, šedivé barvy a tóny s ombré efektem. Vlasy je možno dobarvit nebo natónovat dle vlasů klienta. Tato metoda je velmi šetrná a neničí vlastní vlasy jako například při vázání vlasů, horkých spojích, kovových nebo keramických spojích pomocí kroužků a zaplétání.

hairtalk extensions dovoluje vytvořit dokonalý účes za krátký čas. Užívané lepky mají lékařské atesty a jsou antialergické, příznivé pro pokožku. Navíc je možné po zhruba 6–8 týdnech silikonové spoje rozlepit a posunout zpět ke kořínkům bez poškození a zkrácení vlasových pramenů. Doba posunu od nandání vlasů závisí na rychlosti odrůstání vlastních vlasů.

Tato technologie skýtá možnosti jednoduše vlasy melírovat, aniž byste museli svoje vlastní vlasy odbarvovat či jinak chemicky upravovat.

Na prodloužené nebo zhuštěné vlasy doporučujeme používat vlasovou kosmetiku hairtalk, která je speciálně vyvinuta pro úpravu ustřiženého (mrtvého) vlasu, a tím výrazně prodlužuje jeho životnost. Dodává elastické a hydratační látky i lesk a je šetrná ke spojovacímu materiálu.

Nabídka služeb hairtalk extensions

Vybrat si můžete ze tří různých délek (25, 40, 55 cm) a z 33 přírodních odstínů, které lze navzájem kombinovat. Kromě prodlužování a zhušťování vlasů nabízíme také příčesy hairtalk (Wonder Fill, Smart Part, Multitop a Jacky), které navrací sebevědomí. Dále nabízíme hairband či příčes s ofinou Top of the head, ideální řešení pro okamžitý objem vlasů.

Vzorníky a více informací na hairtalkvlasy.cz

Pro výběr nejvhodnější délky a barvy vlasů je nutné navštívit naše vlasové centrum, kde vám odborně poradíme a doporučíme to nejvhodnější. Vlasové centrum neručí za napodobeniny této metody.

Konzultace je zdarma.

Co je intolerance potravin a jak se projevuje

Zjednodušeně řečeno se jedná o sníženou schopnost strávit určitý typ potravy. V pokročilém stádiu může jít také o úplnou ztrátu schopnosti strávit daný typ potravy. Oproti alergické reakci na potraviny většinou nenastává po konzumaci dané potraviny okamžitá reakce (vyrážka, dávení, průjem apod.), ale problém nastane později, v horizontu 4 až 72 hodin. Proto si často následný trávicí problém (nejčastěji bolesti břicha, pocit těžkosti, malátnosti, nepravidelná stolice) nespojíme s danou potravinou. V důsledku však může mít intolerance potravin dopad také na imunitu a celkový zdravotní stav člověka.

Jak intolerance vzniká a co může způsobit

Každá desátá buňka našich střev funguje jako tzv. lymfatická imunitní buňka, která detekuje intolerantní potraviny, parazity, plísně, antibiotika, konzervační látky apod. a zareaguje na ně. Některé imunitní buňky jsou schopné odstranit pouze jednu škodlivou substanci, a následně umírají. Náš organizmus poté musí vytvářet imunitní buňky nové. Pokud však opakovaně požíváme škodlivé látky a intoleranční potraviny, tělo nestíhá nové imunitní buňky vytvářet a ve střevní sliznici vznikají pomyslné trhliny. Střeva pak místo filtrování škodlivin propouštějí takové látky do našeho těla. Tělo je navíc přetížené vytvářením imunitních buněk, a proto nepracuje správně v jiných oblastech. Dochází tak k porušení imunity a oslabení organizmu, k zažívacím problémům, ekzémům i depresím.

Nejčastější projevy intolerance:

 • trávicí problémy, žaludeční a střevní vředy
 • opakovaná nachlazení, záněty mandlí a středního ucha
 • slzící a svědící oči, senná rýma, astma
 • plný nos, zánět nosních a čelních dutin
 • bolesti hlavy, únava
 • vyrážky, ekzémy

Testy potravinové intolerance

Testy potravinové intolerance dokáží detekovat substanci, ke které naše tělo vytváří intoleranci. Díky nim zjistíte, jakých potravin byste se měli na určitou dobu vyvarovat. Během této doby se Vaše střeva zacelí, organizmus posílí a tělo se dostane do fyzické i psychické rovnováhy.

Testy PRO IMMUN mají čtyři varianty, a to podle počtu zkoumaných potravin:

Cena zahrnuje:

 • odběry
 • testy potravinových intolerancí
 • 30minutová konzultace a předání testů

Veškeré kadeřnické služby poskytujeme v rámci trichologické poradny v Praze 8 Kobylisích.

Naše kadeřnice používají výhradně trichologické přípravky společnosti Vivipharma a stylingové produkty a barvy značky KEVIN.MURPHY. Obě tyto firmy zastávají filozofii šetrné a efektivní péče o vlasy.

Vybíráme pro vás to nejlepší

Přípravky používané v kadeřnictví – jak vlasová kosmetika a styling, tak i barvy – jsou hypoalergenní. Kosmetické produkty navíc neobsahují sulfáty ani parabeny a jsou klinicky testované, ne však na zvířatech. Obě značky nabízí produkty vyrobené z přírodních výtažků, které jsou šetrné k pokožce hlavy, nezatěžují vlasy a přitom skvěle fungují.

Dále nabízíme prodlužování vlasů metodou hairtalk extensions pomocí lepicích pásků, které nelámou vlasy. hairtalk je revoluční postup prodlužování vlasů – decentně a s ohledem na váš typ vlasů doplní objem či prodlouží účes během hodiny.

Více o hairtalk se dočtete v záložce Prodlužování vlasů.

V rámci kadeřnických služeb se můžete těšit na mytí, masáž hlavy, foukanou i konečnou úpravu, vše je zahrnuté v ceně.

Vyšetření v současné době provádíme pouze na pobočce v Brně.

Vyšetření z kapky krve v temném poli mikroskopu neboli Darkfield diagnostika je soustavné pozorování čerstvě odebrané kapky krve, které poskytuje vizualizaci všech elementů krve. Vyšetření včas upozorní na raná stádia onemocnění, akutních infekcí, alergií, nedostatečné trávení bílkovin, záněty, přítomnost bakterií, plísní. Živá kapka krve ukáže na nevhodné stravovací návyky či na nedostatečný metabolismus vitamínů, minerálů a stopových prvků v těle. Nese informaci o našem imunitním systému a pomůže odhalit pravou příčinu již vzniklých chorob.

Vyšetření z kapky krve je metoda, která také slouží jako prevence než se onemocnění projeví. Na základě získaných informací můžeme doporučit vhodnou výživu organismu a další postupy pro předcházení veškerým civilizačním onemocněním.

Cíl pozorování

Prostřednictvím videoprojekce zorného pole mikroskopu vysvětlit kvalitu a stav krevních složek (červené krvinky, bílé krvinky, krevní destičky, plazma). Zaměřit výživu a doporučení vhodných výživových doplňků a životosprávy na zlepšení nevyváženého stavu organismu a tím přirozeně navodit, respektive navrátit zdraví a pohodu organismu. Varovat před náhlými cévními příhodami, poškozením jaterní tkáně a degenerativními onemocněními. Při stávajících problémech může pomoci objasnit příčinu a tím pádem stanovit nejvhodnější řešení.

Skrze mikroskopické pozorování nativní kapky krve můžeme pozorovat změny v organismu, kde byly upraveny stravovací návyky, nastavené detoxikace a nutriční terapie.

Co lze vyšetřením zjistit

 • Funkčnost imunitního systému
 • Překyselení organismu
 • Stravovací návyky
 • Chronické a akutní záněty
 • Potřebu detoxikace organismu, přítomnost toxinů v těle
 • Využití kyslíku a jak zásobuje orgány a tkáně
 • Sklon k degenerativním onemocněním (ateroskleróza, roztroušená skleróza, Parkinsonova nemoc aj.)
 • Stav červených a bílých krvinek
 • Přítomnost bakterií, virů, plísní a kvasinek
 • Přítomnost těžkých kovů, krystalů cholesterolu a urátů, plaků
 • Hromadění kyseliny močové, riziko DNY
 • Nedostatečné množství vitamínů, kyseliny listové, železa
 • Srážlivost krve
 • Snížená obranyschopnost
 • Parazitické onemocnění
 • Stav proteinů – kvalita jejich trávení
 • Patogenní mikroorganismy a jejich vývoj
 • Riziko infarktu a mozkové mrtvice

Co nelze vyšetřením zjistit

 • Glykemický stav krve
 • Přesnou hodnotu pH krve
 • Krevní skupinu
 • Těhotenství
 • Genetické predispozice (dědičné vady a poruchy)
 • Metabolický typ

Před samotným vyšetřením je důležité dodržovat několik pravidel:

 • 24 hodin před odběrem jíst lehkou racionální stravu (vynechte potraviny s vysokým obsahem tuků a cukrů)
 • 24 hodin před odběrem nepít alkohol
 • Minimálně 6 hodin před odběrem nejíst (nejlepší je objednat se na ranní termín a přijít nalačno)
 • Před vyšetřením vypít 1–1,5 l čisté nesycené a neslazené vody (pít průběžně v rozmezí několika hodin, není dobré vypít doporučovaný obsah těsně před odběrem)
 • 6 hodin před odběrem nepít kávu, černý a zelený čaj, mléko
 • 10 minut před vyšetřením si již nemýt ruce a nemnout prsty
Vyšetřovaný musí mít normální tělesnou teplotu, při zvýšené teplotě či horečce může dojít ke zkreslení výsledků.

U žen se vyšetření nedoporučuje absolvovat v době menstruace.

Jak vyšetření z kapky krve probíhá?

 • Vyplní se vstupní dotazník a proběhne rozhovor klienta s darkfield specialistou
 • Vydezinfikuje se prst na té ruce, kterou klient nepíše
 • Jednorázovou jehličkou se provede vpich a odebere se kapka krve přímo na sklíčko, následuje pozorování krve pod mikroskopem
 • Konzultace a interpretace výsledků klientovi trvá 30–60 minut

Vyšetření z kapky krve je neinvazivní a bezbolestné.

Vstupní vyšetření je za 2 000 Kč a každý další kontrolní odběr stojí 1 500 Kč.

Poplatek lze uhradit hotově či platební kartou.