Jednoduché řešení
problémů s vlasy
a vlasovou pokožkou

Co je trichologie?

Lékařský obor trichologie se zaměřuje na léčbu vlasové pokožky a prevenci problémů s vlasy jako je padání a řídnutí vlasů, lupy, šupinatění kůže, maštění vlasů a vlasové pokožky, vlasy zničené chemickými zákroky aj. Tricholog dokáže diagnostikovat příčinu těchto problémů, nastavit vhodnou léčbu a navrhnout postup ke zlepšení aktuálního stavu vlasů.

Trichologické vyšetření

Základem vyšetření je důkladně sepsaná anamnéza, pull-test a vyšetření vlasů, vlasové pokožky a cibulek pomocí trichologické mikrokamery. Tricholog na základě analýzy zjištěného stavu prezentuje klientovi výsledky vyšetření, sestaví individuální trichologickou kúru a předá klientovi doporučení, jak se o vlasy starat.

Vstupní trichologické vyšetření

vlasů a vlasové pokožky trvá 45 až 60 minut a stojí 1200 Kč. Všechna další kontrolní vyšetření jsou ZDARMA*.

*Kontrola (či více kontrol dle potřeby) je zdarma po zahájení trichologické léčby. Pokud klient nezahájí léčbu do 1 roku od prvního vyšetření, nemá nárok na kontrolu a další návštěva se považuje za nové placené trichologické vyšetření.

Při první návštěvě trichologické poradny absolvuje klient nejprve rozhovor, při kterém tricholog zjišťuje aktuální stav vlasů i celkový zdravotní stav klienta. Kvalitu vlasů a vlasové pokožky ovlivňuje mnoho faktorů, proto jsou pro trichologa důležité také informace o životním stylu klienta, genetických předpokladech nebo míře stresu. Dále probíhá vyšetření trichologickou kamerou.

Trichologické vyšetření je bezbolestné a vhodné pro ženy, muže i děti.

Trichologická kamera umožní pozorovat detail pokožky hlavy i samotného vlasu, včetně jeho kořínku. Tímto způsobem tricholog zjistí, jak je vlas vyživován, a kde je příčina případného problému. Mikrokamerou lze rozpoznat také různé druhy mazotoků, lupů a nečistot, které v tomto prostředí ulpívají a brání růstu zdravých vlasů. Celý průběh vyšetření pozoruje klient na obrazovce, a díky tomu může tricholog ihned prezentovat zjištěné výsledky a stanovenou diagnózu.

Při kontrole provádí tricholog znovu vyšetření pomocí trichokamery a konzultuje dosavadní průběh léčby. Na kontroly dochází klient do té doby, než je problém vyřešen. Doba léčby je individuální, u někoho trvá 2 měsíce u jiného 6 měsíců, v nejzávažnějších případech trvá léčba i 1 rok. Záleží na potřebě klienta, jak často a v jakém časovém rozmezí na kontroly dochází. Kontrolní vyšetření je po zahájení trichologické kúry zdarma.