! AKCE PRO ZÁKAZNÍKY ! Konzultace před robotickou transplantací nyní jen za polovinu! Využijte 50% slevu na konzultaci před robotickou transplantací vlasů. V průběhu 60 minut provedeme kompletní diagnostiku stavu vlasů a vlasové pokožky a seznámíme vás se všemi potřebnými informacemi.

Testy potravinové intolerance

Co je intolerance potravin a jak se projevuje

Zjednodušeně řečeno se jedná o sníženou schopnost strávit určitý typ potravy. V pokročilém stádiu může jít také o úplnou ztrátu schopnosti strávit daný typ potravy. Oproti alergické reakci na potraviny většinou nenastává po konzumaci dané potraviny okamžitá reakce (vyrážka, dávení, průjem apod.), ale problém nastane později, v horizontu 4 až 72 hodin. Proto si často následný trávicí problém (nejčastěji bolesti břicha, pocit těžkosti, malátnosti, nepravidelná stolice) nespojíme s danou potravinou. V důsledku však může mít intolerance potravin dopad také na imunitu a celkový zdravotní stav člověka.

Jak intolerance vzniká a co může způsobit

Každá desátá buňka našich střev funguje jako tzv. lymfatická imunitní buňka, která detekuje intolerantní potraviny, parazity, plísně, antibiotika, konzervační látky apod. a zareaguje na ně. Některé imunitní buňky jsou schopné odstranit pouze jednu škodlivou substanci, a následně umírají. Náš organizmus poté musí vytvářet imunitní buňky nové. Pokud však opakovaně požíváme škodlivé látky a intoleranční potraviny, tělo nestíhá nové imunitní buňky vytvářet a ve střevní sliznici vznikají pomyslné trhliny. Střeva pak místo filtrování škodlivin propouštějí takové látky do našeho těla. Tělo je navíc přetížené vytvářením imunitních buněk, a proto nepracuje správně v jiných oblastech. Dochází tak k porušení imunity a oslabení organizmu, k zažívacím problémům, ekzémům i depresím.

Nejčastější projevy intolerance:

  • trávicí problémy, žaludeční a střevní vředy
  • opakovaná nachlazení, záněty mandlí a středního ucha
  • slzící a svědící oči, senná rýma, astma
  • plný nos, zánět nosních a čelních dutin
  • bolesti hlavy, únava
  • vyrážky, ekzémy

Testy potravinové intolerance

Testy potravinové intolerance dokáží detekovat substanci, ke které naše tělo vytváří intoleranci. Díky nim zjistíte, jakých potravin byste se měli na určitou dobu vyvarovat. Během této doby se Vaše střeva zacelí, organizmus posílí a tělo se dostane do fyzické i psychické rovnováhy.

Testy PRO IMMUN mají čtyři varianty, a to podle počtu zkoumaných potravin:

Cena zahrnuje:

  • odběry
  • testy potravinových intolerancí
  • 30minutová konzultace a předání testů

Objednat anebo telefonicky na +420 774 177 173