! AKCE PRO ZÁKAZNÍKY ! Konzultace před robotickou transplantací nyní jen za polovinu! Využijte 50% slevu na konzultaci před robotickou transplantací vlasů. V průběhu 60 minut provedeme kompletní diagnostiku stavu vlasů a vlasové pokožky a seznámíme vás se všemi potřebnými informacemi.

Tetování vlasů - v současnosti nedostupné

! V současné době tetování vlasů neprovádíme.

Mikropigmentace neboli tetování vlasů nabízí mužům i ženám, kteří trpí výpadkem vlasů, možnost zamaskovat lysá či dobarvit proplešatělá místa a získat tak znovu ztracené sebevědomí. Jedná se o moderní kosmetickou metodu, která z estetického hlediska šetrně koriguje problémy pokročilé ztráty vlasů. Lze ji také použít jako doplňkovou službu po transplantaci vlasů.

Co je mikropigmentace

Při tomto zákroku specializovaný pracovník aplikuje do svrchních vrstev pokožky hlavy mikropigment, a to za pomoci ultra tenké jehly – o mnoho tenčí než při klasickém tetování. Jehla je přizpůsobena přímo pro tento úkon, takže je tetování vlasů téměř bezbolestné, nedetekovatelné a po zákroku není nutná žádná výrazná či dlouhodobá péče.

Specializovaný tatér dokáže vlas vymodelovat tak, že vypadá přesně jako vlas reálný – přizpůsobí hustotu tetovaných vlasů hustotě pravého vlasového porostu, jeho barvě i směru růstu. Při konzultaci navrhne klientovi možnosti, kam vést vlasovou linii a jak vlasový porost rovnoměrně rozprostřít, aby byl výsledný dojem od přirozeného růstu vlasů nerozeznatelný. Nejedná se tedy o pouhé vytetování teček na hlavu.

Pomocí mikropigmentace je možné

 • doplnit vlasovou linii
 • podbarvit proplešatělá místa na vrcholu hlavy
 • zmírnit kouty
 • zamaskovat pigmentové skvrny
 • vyrovnat kontrast mezi barvou kůže a barvou vlasů
 • docílit optické hustoty vlasů
 • zmírnit viditelnost jizev na hlavě

Výhody mikropigmentu

Pigment, který se při tetování vlasů používá, se nerozpíjí, postupem času nemění barvu ani kolem něj nevznikají šmouhy. Je dostupný ve více barevných variantách, které lze kombinovat a přizpůsobit tak konečný výsledek barvě vlasů klienta. Nezpůsobuje alergické reakce a po letech zcela vybledne, tudíž se nemusí odstraňovat.

Jak zákrok probíhá

Mikropigmentace je moderním, rychlým a bezbolestným zákrokem, který účinně maskuje výpadek vlasů. Během prvního setkání provede tricholog kontrolu vlasové pokožky a prošetří, zda je u klienta mikropigmentace vhodná a reálná – zda je pokožka hlavy zdravá. Dále probere s klientem možnosti a rozsah zákroku a zvolí či nakombinují společně barvu mikropigmentu. Při zákroku samotném pak sedí klient pohodlně opřený na židli. Procedura probíhá bez narkózy i lokálního umrtvení, trvá dvě až pět hodin a ve většině případů jsou nutné jedna až dvě korekce v rozestupu cca čtyř týdnů. Po prvním tetování totiž některé simulované vlasy vyblednou nebo mohou být poškozeny dotykem. Další setkání s tatérem bývá kratší, probíhá při něm kontrola a doplnění předchozí procedury.

Má mikropigmentace nějaká omezení?

 • Minimálně 2 týdny před a po zákroku nebarvit vlasy.
 • Bezprostředně po zákroku je nutné na pokožku hlavy nesahat.
 • 12 hodin po zákroku nemýt vlasy a nenasazovat pokrývku hlavy.
 • 2 týdny nepobývat na přímém slunci, vynechat saunu, lázně a návštěvu bazénu.
 • Po 2 letech mikropigment začíná postupně blednout a procedura vyžaduje korekci.

Nelze aplikovat

 • Lidem s blond a přirozeně zrzavými vlasy.
 • Lidem alergickým na mikropigment – vždy před samotným zákrokem zkoušíme reakci.
 • Lidem s onemocněním potních žláz (nadměrné pocení). Problémy tohoto typu lze však vyřešit trichologickými přípravky. Po ukončení léčby je možné tetování vlasů provést.

Cena a délka trvání procedury závisí na velikosti a složitosti místa, které mikropigmentaci potřebuje.
Přibližné cenové rozpětí najdete zde.